(Alış saati)
(Dönüş saati)

Kiralama Koşulları

1- SÜRÜCÜ BELGESİ VE KİRALAMA YAŞI SINIRLAMALARI
En az 1 (bir) yıl geçerli sürücü belgesine sahip 21 yaşını doldurmuş ve üzerindeki kişiler A, AD, B, F ve K grubu araçları kiralayabilirler. C, D,O ve OD grupları için 2 yıllık sürücü belgesine sahip ve 25 yaşını doldurmuş ve üzerindeki kişiler; I, J, G, E, L ve P grubu araçlar için 3 yıllık sürücü belgesine sahip ve 27 yaşını doldurmuş ve üzerinde olma koşulları aranır. Daha detaylı bilgi almak için Rezervasyon Merkezi’mizi (+90 545 286 34 34 / +90 507 083 34 34 ) arayabilirsiniz.

2- KİRALAMA SÜRESİ
Araç kiralama süresi en az 24 saat üzerindendir.

3- FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR
Ekonomik araba kiralama fiyatlarına araçların sınırsız kilometre kullanım hakkı, araç bakım giderleri ve kasko dahildir. Yakıt, HGS, trafik cezaları, tek yön ücreti, şehir dışı ve adreste araç teslim etme ve teslim alma ücretleri, bebek koltuğu gibi ekstra talepler araç kiralama fiyatlarına dahil değildir.

4- TEK-YÖN İADELİ KİRALAMALAR
Aracın başka bir şehirde iadesi durumunda, kira süresine bakılmaksızın Tek-Yön ücreti uygulanır. Ücret bilgileri ofis bazında değişiklik göstermekte olup detaylı bilgiyi Rezervasyon Merkezi’miz yada kiralama ofislerimizden arayarak öğrenebilirsiniz.

5- EK SÜRÜCÜLER
Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi / kişilerce kullanılabilmesi; ek sürücü / sürücülere ait Sürücü Belgesi bilgilerinin, ücret karşılığında olmak üzere, Kira Sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve /veya her hangi kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi / kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar. Fiyat ve ayrıntılı bilgi için Rezervasyon Merkezi’mizi arayabilirsiniz.(Ek sürücü kiralama koşulları Madde1’deki şartlarla aynıdır.)

6- TESLİM ETME VE TESLİM ALMA
24 saat kesintisiz hizmet veren Atatürk Havaalanı araba kiralama ve Sabiha Gökçen Havaalanı araba kiralama ofislerimizde günün her saatinde teslim ücretsiz yapılabilmektedir. Ancak “ Akasya Rent A Car “ ofisinin bulunmadığı şehir ve yörelerde yapılacak teslim etme ve teslim alma hizmetlerinde ayrıca ücret talep edilebilmektedir. Daha fazla bilgi için Rezervasyon Merkezimizi veya Satış Ofislerimizi arayabilirsiniz.

7- TESLİM ETME GECİKMELERİ
Araçların iadesinde 3 saate kadar yaşanan gecikmelerde, her saat için, sözleşmede uygulanan kira fiyatının 1/3`ü, 3 saati aşan gecikmelerde 1 günlük kira bedeli tutarı tahsil edilir.

8- KİRA SÜRESİ UZATIMI
Kira süresinin başlamasının ardından aracın rezervasyon tarihinden daha uzun bir süre kiralama talep edilmesi durumunda güncel fiyatlar ile kira ücreti tekrar hesaplanır ve firmamız tarafından müşteriden tahsil edilir.

9- YAKIT BİLGİLERİ
Aracı firmamızdan teslim aldığınız yakıt seviyesi ile teslim ediniz. Aracın eksik yakıt ile veya yakıtsız teslim edilmesi durumunda, eksik olan yakıt bedeline ilave hizmet bedeli eklenerek tahsil edilecektir.

9- TRAFİK CEZALARI
Türkiye deki trafik yasaları otoyollarda en çok 120km. , şehirlerarası yollarda 90km. ve şehiriçlerinde ise 50km. hıza izin vermektedir. Park ederken PARK YASAĞI işaretlerine uyunuz. Trafik yasalarına uyulmamasından ve kiracının kusurundan doğabilecek hareketlere uygulanacak trafik cezaları ve yasal sorumluluklar kiracıya aittir. Araç iade edildikten sonra Akasya Rent a Car ’ a ulaşan trafik cezaları kiracıya yansıtılır. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman araç kiralama sözleşme süresi içinde kabul edilir.

10- ÖNEMLİ BİLGİLER.
Herhangi bir kaza veya aracın çalınması durumunda, aracın yeri değiştirilmeden kazanın şekline uygun kaza tespit tutanağı tutulması yada en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınması ve alınan belgelerin kiralama ofisine bilgi vererek.7/24 hizmet veren (+90 545 286 45 45 / +90 507 083 34 34) numaralı Tam Destek Hattını arayarak destek alabilecektir.Kaza durumunda evrakların tamam olmaması halinde satın alınan tüm güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3`cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir. Aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda, 7/24 hizmet veren (+90 545 286 45 45 / +90 507 083 34 34) nolu telefondan yardım temin edilmesi gerekmektedir.

11- ÖDEME KOŞULLARI
Araç kiralayan müşterilerimiz dilerlerse internet sitemizden online olarak kredi kartı veya eft havale işlemiyle ödeme yapabilirler.(Tüm yerli ve yabancı kredi kartları online ödeme işleminde geçerlidir.) Araç kira ücreti, varsa ek ürün ve hizmet ücretleriyle birlikte kira başlangıcında kiracıdan nakit (cash) olarak tahsil edilir. Fiyatlarımıza %18 KDV dahildir.

12- MİNİ HASAR SİGORTASI
Mini hasar sigortası hakkında açıklama aşağıda yer almaktadır. Açıklama genel ve bilgi amaçlıdır.” AKASYA RENT A CAR “ bu bilgileri zaman içerisinde değiştirme hakkını saklı tutar. Rezervasyonunuza dahil olan mini hasar sigortası fiyat teklifinizde ve/ veya rezervasyon konfirmasyonunuzda yer almaktadır. Fiyatlarınıza dahil olmayan mini hasar sigortasını kiralama başlangıcında satış ofislerimizden satın alabilirsiniz. Geçerli limitlerle ilgili detaylı bilgiyi de satış ofislerimizden alabilirsiniz.

Mini Hasar Sigortası : “ AKASYA RENT A CAR “ tarafından belirlenen tutarın altında kalan hasarlarda müşteri beyanı ile onarım güvencesidir.

13- REZERVASYON İPTALİ -ÖN ÖDEME İADESİ
Rezervasyon saatinden 48 saat öncesine kadar iptal bildirimi gelmeyen müşterilerden “ 5 € (Euro) “, 12 saat öncesine kadar iptal bildirimi yapmayan müşterilerden ise 1 günlük ücret kesintisi yapılarak iade işlemi gerçekleşecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

5 günü geçen kiralamalarımızda kilometre sınırlamamız yoktur, sınırsız km seçeneği geçerlidir.

Araçlarımız full rent a car kaskoludur, herhangi bir kaza durumunda, sürücüler arasında tutulan kaza tutanağı, polis raporu veya karakoldan alınan rapor yeterlidir. Evrakların eksiksiz tamamlanması durumunda kaza ile ilgili ekstra ücret talep edilmez.

Kiralık arabanın arızalanması durumunda Türkiye genelinde 7/24 ücretsiz yol yardım hizmetimiz vardır. Arızalı araç eğer yola devam edemeyecek durumda ise, araç servise çekildikten en geç 24 saat içerisinde arızalı araç yerine muadil araç tedarik edilir.

Kiralık aracın kaza yapması durumunda Türkiye genelinde 7/24 ücretsiz yol yardım hizmetimiz vardır. Sürücüler arasında tutulan kaza tutanağı, polis raporu veya karakoldan alınan rapor geçerlidir. Evraklar eksiksiz tamamlandıktan sonra en geç 24 saat içerisinde kazalı araç yerine muadil araç tedarik edilir.

Aracın çalınması durumunda aracın orijinal kontak anahtarı, ruhsatı ve polis tarafından tutulan çalıntı raporu tarafımıza teslim edildikten sonra araç kiralayanın herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Kiralanan arabanın arıza veya kaza sonrası serviste kalacağı günler için kesinlikle ekstra ücret talep edilmez.

Atatürk Havalimanı’nda araba kiralama ve Sabiha Gökçen Havalimani araç kiralama için 7/24 ücretsiz hizmetimiz vardır. İstanbul’da araba kiralama için şehir içinde “ Akasya Rent A Car “ ofisimizden aracınızı teslim alabilirsiniz. Hotel teslim araba kiralama veya adres teslim araba kiralama hizmetleri için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Araçlarımızın hepsi şirketimiz adına kayıtlı, rent a car kaskolu, yasal kiralık araçlardır. Şahıs aracı firmamızda kesinlikle kullanılmamaktadır. Hizmetimiz kurumsaldır.

Araç kiralama fiyatlarına %18KDV dahildir, kredi kartı ödemeleri için herhangi bir komisyon bedeli alınmaz.